Atrakcje nadmorskiej Stegny

Spędzając urlop lub wakacje w Stegnie, poza plażowaniem warto zaplanować wycieczkę po miasteczku. W pierwszej kolejności wskazane jest odwiedzenie zabytkowego kościoła parafialnego. Świątynia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa pochodzi z lat osiemdziesiątych XVII wieku. Powstała na podwalinach nieistniejącego już kościoła gotyckiego. Kościół zbudowany jest w konstrukcji szachulcowej, bardzo charakterystycznej dla Pomorza. Drewniane szkielety ścian, wypełnione gliną i trocinami otynkowane są na kolor czerwony i poprzecinane ciemnymi belami, ułożonymi w kratkę, tworząc w ten sposób bardzo urokliwą fasadę. Wieża kościelna zwieńczona jest gałką, na której powiewa chorągiewka z uwidocznioną datą 1683, oznaczającą rok zakończenia budowy kościoła. Wnętrze świątyni zdobią unikatowe malowidła na płótnie oraz podwieszany model wojennego okrętu. Znajdują się tam również zabytkowe barokowe organy. Każdego roku w kościele odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy. Organizatorem tego wydarzenia jest Filharmonia Bałtycka w Gdańsku. Obok zabytkowego kościoła katolickiego, w Stegnie znajduje się również Sala Królestwa, miejsce spotkań i modlitw Świadków Jehowy.

Na lubiących wyzwania i adrenalinę turystów czeka Park Linowy Mierzeja. Do dyspozycji gości dostępne są trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane dla wszystkich grup wiekowych. Na każdej trasie umieszczone są przeszkody, które należy pokonać – najwyższe z nich znajdują się 15 metrów nad ziemią. Dla najmłodszych przygotowany jest plac zabaw oraz basen z piłeczkami.

Po trudach zwiedzania warto odpocząć, zostając w Stegnie. Baza noclegowa miasteczka Stegna jest bardzo rozwinięta – znajdują się tam liczne ośrodki wczasowe, pola namiotowe, agroturystyka, pokoje do wynajęcia, domki letniskowe a nawet apartamenty. Oferta noclegowa Stegny dostosowana jest do potrzeb każdego turysty, w zależności od jego oczekiwań oraz zasobności portfela. Bliskość morza i plaż stanowi dodatkowy atut miejscowości. 

Bardzo ciekawą atrakcją Stegny jest także przejażdżka turystyczną koleją wąskotorową. W miejscowości tej znajduje się punkt węzłowy kolei, skąd dojechać można do Sztutowa, Mikoszewa oraz Nowego Dworu Gdańskiego. Kolej zarządzana jest przez Żuławską Kolej Dojazdową, a trasę tę można przebyć w odkrytych wagonach turystycznych. Udając się w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego, trasa kolejki wiedzie przez obrotowy most kolejowy z 1906 roku. Jest to niezwykła atrakcja i zabytek hydrotechniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>