Garczyn – ciekawostka w okolicy Kościerzyny

Garczyn to niewątpliwie bardzo duża ciekawostka, szczególnie dla najmłodszych. Jest to ferma strusi afrykańskich, pierwsza w Polsce, założona w 1993 roku. Dzisiaj posiada około 300 dorosłych strusi afrykańskich oraz 2 mniejsze australijskie emu. Obserwowanie tych ptaków w malowniczym leśnym regionie Kaszub jest czystą przyjemnością. Początkowo była to nieznana farma, jednak od pewnego czasu staje się ogromną atrakcją turystyczną i corocznie przyciąga tysiące turystów. Można tu przyjść zarówno prywatnie, jak i skorzystać z wycieczek grupowych. Oprócz samej fermy, która jest ciekawą atrakcją, jest rozbudowana tutaj cała większa infrastruktura turystyczna. Znajduje się tu pawilon handlowo-gastronomiczny, w którym możemy zjeść zwykłe rzeczy, ale również jaja strusie. Co jest bardzo ciekawe to fakt, że jedno jajo waży około 2 kilogramów i spokojnie starczy na jajecznicę nawet dla 10 osób. Oprócz wyżej wspomnianych atrakcji na terenie Garczyna znajdują się stoiska z pamiątkami, mamy również możliwość zorganizowania ogniska, przejażdżki na koniu czy zwiedzania obiektu z przewodnikiem, który opowie nam wiele ciekawych rzeczy na temat strusi afrykańskich. Między innymi dowiemy się czy naprawdę, a jeśli tak, to dla czego strusie chowają głowy w piasek i skąd się to powiedzenie wzięło.

Będąc w okolicach Kościerzyny, to niewątpliwie obowiązek aby odwiedzić fermę w Garczynie. Dzięki znakomicie rozwiniętej infrastrukturze można tu spędzić praktycznie cały dzień. Oczywiście oprócz tego zachęcamy do spacerów czy wycieczek rowerowych po okolicznych kaszubskich lasach, z których właśnie ten region słynie. Znajdują się tu liczne jeziora, duże i bardzo czyste wraz z kąpieliskami, dzięki czemu możemy zorganizować sobie wypad rodzinny nad jezioro i chwilkę odpocząć. Zaś jeśli chodzi o noclegi, to trzeba przyznać, że cała Kościerzyna jak i okolica są znakomicie przystosowane do przyjęcia ogromnej ilości turystów (meteor). Kościerzyna to duże, 65-tysięczne miasto, tak więc baza noclegowa stoi tu na najwyższym poziomie. Jest to jedno z tych miejsc, w których znajdziemy nocleg bez wcześniejszej rezerwacji. Znajdziemy tu wiele hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>