Polska stolica gór – co można zwiedzić?

Zakopane, nazywane przez wielu stolicą Tatr jest miejscem niezwykle urokliwym, przyciągającym co roku setki tysięcy turystów. Sezon turystyczny trwa tutaj przez cały rok, a najsłynniejsza polska ulica – Krupówki – tętni życiem niezależnie od pory dnia i roku. Miasto jest doskonale przygotowane na ogromne ilości turystów i oferuje im bardzo szeroką ofertę noclegów. Baza noclegowa jest naprawdę rozbudowana i zróżnicowana.  Mimo wszystko dobrze jest zarezerwować wcześniej miejsce do spania w stolicy Tatr, (np. tu noclegi Zakopane)  by uniknąć poszukiwań związanych z traceniem cennego czasu na urlopie.

Zakopane jest tak popularną miejscowością z kilku istotnych powodów. Pierwszym z nich jest specyfika samego miasta, leżącego w sercu Tatr, kultywującego swe tradycje i gwarę. Zakopane szczyci się niepowtarzalnym góralskim klimatem, doskonałą regionalną kuchnią i muzyką na żywo wykonywaną przez górali w prawie każdej karczmie po zachodzie słońca. Po drugie w Zakopanem znajduje się duża skocznia narciarska Wielka Krokiew, na której co roku odbywają się mistrzostwa w skokach narciarskich. Wydarzenie to przyciąga do miasta tłumy turystów, chcących dopingować polskich skoczków. Po trzecie w mieście tym nigdy nie można się nudzić. Oferuje turystom niezliczoną ilość różnorodnych atrakcji, od basenów termalnych i aqua parków zaczynając, przez kolejki wysokogórskie i wiele kilometrów pieszych szlaków turystycznych, ścieżki rowerowe i rolkowe, aż po skoki na bungee i wesołe miasteczko.

Zakopane to też doskonała baza wypadowa na malownicze szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odwiedzając miasto można wybrać się w pieszą wyprawę na Giewont, Kasprowy Wierch, a nawet Rysy – najwyższy szczyt w Polsce. Jeśli zaś nie mamy możliwości i predyspozycji do spacerów wysokogórskich, możemy wybrać się do jednej z wielu bajkowych dolin, słynących z przepięknych widoków i rozsianych po halach niewielkich, drewnianych domków pasterzy. Dolina Chochołowska i Dolina Kościeliska zwieńczone są dużymi schroniskami, w których po długiej wędrówce można napić się gorącej herbaty i zjeść ciasto z jagodami. W Dolinie Strążyskiej odpocząć możemy w małej herbaciarni u stóp majestatycznego Giewontu. Dolina Strążyska jest jedną z krótszych dolin i do herbaciarni można dojść w mniej niż godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>