Stołeczne noclegi – różnice w cenie i jakości

Wyjeżdżając do jakiegoś innego miasta musimy odpowiednio wcześniej zainteresować się kwestią miejsca, w którym będziemy spać. W przypadku wakacji nad morzem lub ferii w górach znalezienie pensjonatu albo kwatery prywatnej nie budzi większych problemów. Ale co w sytuacji, gdy wybieramy się z kilkudniową wycieczką do Warszawy i prócz nazw naprawdę drogich hoteli nie znamy innych miejsc noclegowych?

Coś na mniejszą kieszeń

Z reguły turyści przybywający do stolicy, których interesują dłuższe pobyty w Warszawie, dzielą się na dwie grupy. Jedna szuka alternatywy i tanich miejsc noclegowych, druga z kolei gotowa jest wydać spore fundusze, by tylko przenocować w eleganckim, znanym hotelu. Ta pierwsza grupa często wybiera więc miejsca, gdzie jeden nocleg nie kosztuje więcej niż pięćdziesiąt złotych i to niezależnie od sezonu. Najczęściej nocuje więc w schroniskach młodzieżowych, akademikach, bursach i internatach (w okresie letnim, gdy nie odbywają się zajęcia – sprawdzić je można w sieci – noclegi Warszawa). W innym okresie z kolei najchętniej wynajmuje miejsca noclegowe w wieloosobowych pokojach w hostelach lub zatrzymuje się w motelach zlokalizowanych tuż przed wjazdem do stolicy. Ta druga opcja korzystna jest zwłaszcza dla osób, które posiadają własny środek transportu i mogą na własną rękę dojechać później do centrum miasta i zwiedzać stolicę. Dla turystów, którzy chcą zwiedzanie zacząć od przejażdżki komunikacją miejską, która dowiezie ich do celu, polecane są jednak noclegi bezpośrednio w granicach Warszawy.

I coś dla grubszego portfela

Natomiast ta grupa turystów, którym niezbyt zależy na oszczędzaniu na noclegach, a którzy chcą zakosztować trochę luksusu, polecić można czołowe warszawskie hotele – Sobieski, Marriott, Bristol, znajdujące się w bezpośrednim centrum miasta. Oczywiście hotelowa baza noclegowa jest o wiele obszerniejsza, jednak to właśnie te trzy hotele cieszą się największym zainteresowaniem turystów – i to także tych, którzy przyjeżdżają do Warszawy również w celach biznesowych i politycznych, a nie tylko po to, aby zwiedzać historyczne i kulturowe atrakcje miasta. Ogromna różnica w cenie (nocleg kosztuje nierzadko kilkaset złotych) przekłada się również w różnicy jakości samego apartamentu. Dla osób, które cenią sobie elegancję, klasę i wygodę oraz które chcą mieć niezapomniany widok na panoramę Warszawy, noclegi w ekskluzywnych hotelach stolicy z pewnością przypadną do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>