Tatry – wyjątkowe pasmo górskie

Polska to niesamowity kraj, w którym występuje wiele pięknych miejsc wypoczynkowych. Miłośnicy gór znajdą tutaj wiele pasm, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z najsłynniejszych są Tatry, które należą do Karpat. Ten łańcuch górski ciągnie się aż przez osiem krajów leżących w Europie. Łączna długość wynosi około tysiąc pięćset kilometrów. Tatry to najwyższe pasmo, jakie znajdziemy na terenie Karpat. Położone są na terytorium Polski oraz Słowacji. Rozciągają się na długości około siedemdziesięciu pięciu kilometrów. Na co dzień teren ten objęty jest ochroną Tatrzańskiego Parku Narodowego, należy on także do Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Najsłynniejszym miastem położonym u podnóża naszych pięknych gór jest Zakopane, które jest znanym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym. Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom przyjeżdżających tutaj turystów, stworzono katalog z bazą noclegową [oferty: ], w którym znajdziemy oferty wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów czy domków gościnnych.

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc jest Morskie Oko, czyli największe polodowcowe jezioro. Można rozkoszować się tutaj niesamowitymi widokami, które ukazują najwyższe szczyty Tatr, między innymi Rysy. Ten niesamowity krajobraz często jest uwieczniany na wielu obrazach i zdjęciach. Morskie Oko położone jest na wysokości około tysiąca czterystu metrów nad poziomem morza, a jego powierzchnia w przybliżeniu wynosi trzydzieści pięć hektarów. Miejsce to cieszy się niesłabnącą popularnością od szesnastego wieku. Trasa prowadząca do tego miejsca ma postać asfaltowej drogi. Znajdziemy tam kilka schronisk oraz restauracji, które są otwarte przez cały rok.

Kolejnym bardzo popularnym miejscem w Tatrach jest Dolina Kościeliska. Znajdziemy tutaj Jaskinię Mroźną, która dzięki swojemu oświetleniu nabiera niesamowitego charakteru. Można ją zwiedzać wyłącznie w obecności przewodnika, ze względu na możliwe niebezpieczeństwa. Bardzo ciekawym miejscem jest także Smerczyński Staw, który swoim wyglądem zapiera dech w piersiach. Znajdziemy tam także kilka schronisk. Tatry to niesamowite pasmo górskie, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Niesamowite, malownicze widoki oraz ciekawe trasy turystyczne zapadają w pamięć na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>