Wilkasy – poznaj piękne Mazury

Wilkasy są miejscowością położoną na północy Polski w województwie warmińsko-mazurskim nad jeziorem Niegocin. Jest to duża wioska położona na Mazurach oferująca bardzo dużą ilość imprez o charakterze sportów wodnych, które przyciągają każdego roku tysiące osób. Wilkasy liczą sobie 1500 ludzi i głównym zajęciem jej mieszkańców jest oczywiście turystyka, dzięki której osoby te mają zatrudnienie. Wilkasy leżą niedaleko stolicy powiatu, czyli Giżycka i są otoczone przez jeziora Niegocin oraz Kisajno. Tereny, nad którymi leży ta miejscowość są niezwykle malownicze, głównie ze względu na dużą ilość jezior tam występujących i oczywiście ogólne piękno mazurskich terenów. Miasteczko daje nam możliwość wypoczęcia nad wodą przy jednoczesnym cieszeniu się świeżym powietrzem i brakiem miejskiego zgiełku.

Położona jest blisko większego miasta, dlatego też nie musimy ze sobą zabierać ogromnych bagaży, przez które zepsujemy sobie wakacje ponieważ część rzeczy możemy kupić na miejscu nie martwiąc się o ich dostępność. Atrakcje jakie nas czekają w tej miejscowości to możliwość żeglugi, pływania na kajaku, rowerze wodnym itd. co jest bardzo interesujące biorąc pod uwagę wielkość tych akwenów wodnych. Infrastruktura wypoczynkowa w Wilkasach [meteor-turystyka.pl – Wilkasy noclegi] ze względu na dużą popularność sportów wodnych ostatnimi laty się bardzo rozbudowała, jednak również mocno podrożała i noc w pokoju hotelowym o dobrej jakości możemy wynająć od 250 zł. Oczywiście na pewno przyglądając się bardziej ofercie noclegowej znajdziemy coś taniego co można wynająć na dłuży okres czasu.

Wyjazd na Mazury pomoże nam się rozluźnić i odpocząć od codziennych obowiązków, którymi jesteśmy obarczeni w pracy i w domu. Wyprawa będzie przygodą, której na pewno nie zapomnimy. Sam pobyt w Wilkasach może okazać się już nie lada przeżyciem ze względu na bardzo świeże powietrze oraz małą ilość hałasu. Jeżeli chcemy spędzić wakacje naszego życia to biorąc pod uwagę cenę hoteli będziemy musieli dla całej rodziny wyłożyć ok. 600 zł, jednak najważniejsze są wspomnienia jakie po tym pozostaną na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>