Zieleń Nowego Sącza

Nowy Sącz przyciąga do siebie co roku wielu turystów. W okolicy możemy załapać się na spływ Dunajcem. Wykorzystać aktywnie zalety Jeziora Rożnowskiego albo ruszyć na górskie szlaki. Możemy też zostać w mieście i podziwiać tutejsze zabytki, w tym kościoły, synagogi i inne budowle świadczące o wielu ciekawych historiach. W samym centrum jak i okolicy bez problemu zarezerwujemy komfortowe noclegi, Nowy Sącz jest zawsze otwarty na nowych gości.. Zarówno miejsca bardzo luksusowe, w hotelach zlokalizowanych w samym centrum, jak też tańsze miejsca w motelach, pensjonatach i schroniskach. W okolicy miasta działa wiele ośrodków agroturystycznych, gdzie można nie tylko poznać tajniki działania gospodarstwa rolnego, ale także nauczyć się jazdy konnej, warto więc pomyśleć czy nie wybrać tej opcji by urlop z zestawem różnorodnych lekcji dał nam bogate doświadczenia na przyszłość.

W mieście znajdziemy także wiele zieleni miejskiej, gdzie można przysiąść po spacerach wzdłuż zabytkowych kamienic. Turyści często odwiedzają bulwary wzdłuż rzeki Kamienica, a także miejskie planty, w okolicach ulicy Jagiellońskiej, która sama jest także bardzo urokliwym miejscem i przy okazji najważniejszą miejską aleją. Planty powstały pod koniec XIX wieku i od tego czasu cieszą się one niesłabnącą popularnością, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Zobaczymy tu m. in. pomnik Adama Mickiewicza oraz fontannę, która znajduje się w centralnej części parku. W tym miejscu często odbywają się także różne imprezy kulturalne, których nie brak zwłaszcza latem. Na ich terenie znajduje się także plac zabaw dla dzieci.

Ciekawym miejscem zatopionym w zieleni jest Lasek Schwerteński, który liczy sobie jedynie kilkadziesiąt lat. Niedaleko znajduje się Pomnik Ofiar Faszyzmu, a także kompleks sportowy i miasteczko rowerowe, gdzie miłośnicy dwóch kółek znajdą dla siebie różne elementy, na których można poszaleć. Warto wybrać się także na ulicę Kazimierza Wielkiego. Tu znajdują się ruiny zamku, który powstał w Nowym Sączu w XIV wieku. Niestety nie ostał się on do dzisiaj w całości, nie przetrwał II wojny światowej. Jednak obok znajdziemy inny budynek, który miał więcej szczęścia – Basztę Kowalską. W okolicy jednak przysiąść można także wśród zieleni, gdzie podziwiać należy pięciometrowej średnicy zegar, którego tarczę ozdabiają kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>