Żywiecki Park Etnograficzny

Miasto Żywiec najczęściej kojarzone jest z tutejszym browarem, który powstał już w XIX wieku. Pamiętajmy jednak o tym, że miasto może zaoferować o wiele więcej rozmaitych atrakcji. I nie chodzi bynajmniej tylko o zabytki architektoniczne, choć te, swoją drogą, są w Żywcu naprawdę godne uwagi. Z pewnością dobrze byłoby jeszcze przed urlopem wybrać noclegi. W tym miejscu trzeba przyznać, że Żywiec ma faktycznie urozmaiconą bazę noclegową [szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Tutejsza baza obejmuje zarówno nowoczesne hotele jak i tradycyjne pensjonaty. Osoby szukające wygodnych noclegów mogą zdecydować się także na ekskluzywne apartamenty.

Osoby, które zainteresowane są kulturą oraz historią regionu, powinny odwiedzić Żywiecki Park Etnograficzny [szukaj na: wikipedia.org]. Znajduje się on w Ślemieniu, miejscowości położonej niedaleko samego Żywca. Te osoby, które w podróż do Żywca wybiorą się samochodem, mogą dojechać tutaj naprawdę bezproblemowo. A warto! Żywiecki Park etnograficzny to naprawdę niezwykły skansen, który dostarczy rozrywki, a jednocześnie umożliwi nam poznanie kultury Żywiecczyzny. Przy urządzaniu parku dołożono starań, aby jego układ był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. W praktyce układ parku odpowiada zabudowie typowej wsi w Beskidzie Żywieckim. Park zajmuje powierzchnię 6 ha, znajduje się tutaj kilkanaście obiektów architektury o znaczeniu zabytkowym. Warto zaznaczyć, że twórcy skansenu starali się osiągnąć jak najbardziej autentyczny efekt. W efekcie odwiedzający mogą w skansenie podziwiać obiekty autentyczne, które wybudowano w różnych okresach. To jeden z bardziej istotnych argumentów za tym, aby odwiedzić Żywiecki Park Etnograficzny.

Żywiecki Park Etnograficzny to dość nowa atrakcja, którą turyści mogą odwiedzać dopiero od drugiej połowy 2012 roku. Co właściwie możemy obecnie zobaczyć w tym popularnym skansenie? Na uwagę zasługuje chociażby oryginalna zagroda chłopska, która pochodzi z końca XIX wieku. Oprócz tego znajduje się tutaj także XIX-wieczny spichlerz z Suchej Beskidzkiej. Dla zwiedzających dostępny jest ponadto budynek szkoły z Rychwałdu z 1900 roku. Inne ciekawe obiekty, które zaprezentowano w tutejszym skansenie to: chałupa zielarki, kuźnia pochodząca z początków XX wieku, dom zamożnego chłopa, a także małomiasteczkowa apteka z początków XX wieku (obiekt historyczny z Międzybrodzia Bialskiego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>